

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 36 V |
| Peak Pulse Current | 10.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 40 V |
| Clamping Voltage | 58.1 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Schedule B | 8541100080 |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.20433 | $2.04330 |
| 50 | $0.16875 | $8.43750 |
| 100 | $0.13936 | $13.93600 |
| 500 | $0.10857 | $54.28500 |
| 1000 | $0.09575 | $95.75000 |
| 3000 | $0.07447 | $223.41000 |
| 5000 | $0.07130 | $356.50000 |
